ataturk

انجمن ایرانیان ترکیه

آنچه باید درباره ترک ها بدانید

مطالب این پست...

۱-ترکها انسان های وطن پرستی هستند ولی نژاد پرست نیستند.به پرچم ترکیه همیشه احترام میگذارند.

۲-ترک ها میهمان نواز هستند و نسبت به خارجی ها صمیمی بوده و احترام میگذارند.

۳-ترک ها به سیاست آگاه هستند و تعیین حکومت ها با رای گیری آزاد انجام میگیرد.

۴-ترک ها در کمک به خارجی ها همیشه پیش دست هستند،مثلا اگر ماشین شما خراب شود بدون کوچکترین تردید به نزدیک ترین دهکده بروید و مطمئن باشید به شما سرپناه و غذا داده و برای تعمیر ماشین شما هرچه از دستشان برآید انجام خواهند داد.

۵-ترک ها فوتبال را خیلی دوست دارند و فاناتیک هستند،سالی ۶بار دربی دارند،همیشه خیلی پرهیجان هستند،حتما در یکی از این دربی ها بلیط گرفته و به استادیوم بروید.

۶-ترک ها وقتی فرزندان خود را به سربازی میفرستند برایشان جشن میگیرند چون که سربازی در ترکیه قداست بی نظیری دارد.

۷-ترک ها در رده بندی جهانی پایین ترین نسبت جرم را دارند و ناگفته نماند مجرمین جرمهایی از قبیل قتل و تجاوز مرتکب شده اند در زندان از طرف زندانیهای دیگر به سزای اعمال خود میرسند،همانطور که میدانید در ترکیه مجازات اعدام وجود ندارد.

۸-ترک ها به پلیس و سرباز خود بی نهایت احترام میگذارند و آنها را از صمیم قلب دوست دارند،پس مواظب باشید پیش هیچ ترکی از این دو قشر غیبت نکنید

۹-مافیای ترک از بزرگترین مافیاهای جهان است،ولی در مواد مخدر هیچ وقت وارد نمیشوند.

۱۰-ترک ها به مادر،همسر و دخترانشان بی نهایت حساسیت نشان میدهند وکم احترامی به حرمت ایشان ممکن است عواقب خطرناکی داشته باشد.

۱۱-ترک ها آدم های خیلی احساساتی هستند ،در عین حال که پر شور هستند ولی دوست داشتن و عاشق شدن را زیاد بلد نیستند،اگر یک ترک عاشق شما شود ، مطمئن باشید تا آخر عمر او را از یاد نخواهی برد.

۱۲-تاریخ ترکیه ۲هزار سال قدمت دارد و همیشه ملت آزادی بوده اند،و هیچ وقت تحت اشغال و استعمار نبوده اند، بزای همین در بحث های سیاسی وارد نشوید.

۱۳-ترک ها ملتی هستند که به خواسته خودشان مسلمان شده اند و ۸۰درصد ترک ها سنی هستند،علوی و شیعه در حد کمتری دارند،تعصب های دینی قوی دارند حتی در بین تحصیل کرده ها.

۱۴-میزان تحصیل کرده در بین ملت ترکیه بالاست و روز به روز بالاتر میرود‌.

۱۵-در زمینه کاری خیلی کوشا و جدی هستند،برای یک ترک محل کار مهم تر از خانه او میباشد.هنگام کار نباید مزاحم ایشان شوید،اگر برای آنها کار میکنید این اصل را در نظر داشته و مثل آنها به کار خود حساس باشید و حساسیت نشان بدهید.

۱۶-از یاد نبرید فرهنگ شهرهایی که نزدیک دریا هستند با شهرهای داخل ترکیه خیلی فرق دارد،ساکنین شهرهای ساحلی معمولا رفتار اروپایی داشته و به قوانین بیشتر اجترام‌میگذارند و کار کردن با آنها راحت تر است و میزان‌جرم نیز در این شهر ها پایین تر است .

 

اگر سئوالی دارید از ما بپرسید....